Az egyszeres választás az alapértelmezetten beállított feladat típus. Az alapértelmezett teszt objektumban a válaszlehetőségek radio gombokká alakulnak át, és közülük csak egyet lehet helyesnek jelölni.
Csatolható kép vagy videó is a feladathoz. Ezt a médiaelemet egy üres objektumba fogja betölteni a rendszer, aminek szerepelnie kell az oldalon (videó > video, kép > bitmap). Ezt ne keverjük össze a válaszlehetőségekhez csatolható képekkel. Már csak azért se, hiszen ezeket a teszt objektumos megjelenítéssel nem tudjuk megjeleníteni, csak mezőkkel és eseményekkel.
Az többszörös választás annyiban különbözik az egyszerestől, hogy az alapértelmezett teszt objektumban a válaszlehetőségek jelölőnégyzetekké (checkboxokká) alakulnak át, és közülük többet is kiválaszthat a felhasználó.
A sorrendbe helyezés feladatnál a válaszlehetőségeket megkeveri a rendszer és ezeket egymás alá rendereli ki, amik egérrel, drag’n’drop módszerrel sorba állíthatóak.
Az értékadós feladat felhasználói oldalról egyfajta becslésre emlékeztet. Több beállítási, precízebb kontrollálási lehetőségünk van, ha a szókitöltős feladat, intervallumként megadott válaszlehetőségét választjuk.
Ha a tananyag beállításainál (content configuration) a formula renderelés
be van kapcsolva, akkor a display mezőbe írt LaTeX kódok is átforulnak képletekké. Képleteken belül beviteli mezőkké alakulnak a \FormInput{n}
parancsok.
A helyes válaszlehetőségek értékeit felépítő karakterláncot nagy figyelemességgel kell létrehozni. Az érték lehet:
diszkrét:
Egy jól meghatározott helyes válasz (string, vagy number). Csak diszkrét válaszlehetőségekkel lehet olyan feladatot csinálni, ahol a sorrend nem számít. A string típusú helyes válaszok megadásánál a [
;
]
karaktereket escapelni kell \[
\;
\]
intervallum:
Az intervallum értékelése minden esetben numerikus. Egy válaszlehetőséget akkor tekintünk intervallumnak, ha trimelés után
[0;1]
[0; 1]
[ 0; 1 ]
[ 0 ; 1 ]
halmaz:
A felsorolt elemek bármelyike helyes. Akkor tekintünk egy válaszlehetőséget halmaznak, ha nem intervallum, és van benne legalább 1 pontosvessző. A listaelemeket egyenként trimeljük. Így a lehetséges értékek:
alma;körte
alma; körte
alma ; körte
A szókitöltős feladat típussal nagyon sokféle feladatot elő lehet állítani. A beviteli mezők tulajdonságai komplexen állíthatóak. Ezek az egész feladatra vonatkoznak, nem pedig a válaszlehetőségekre külön-külön.
case sensitive:
Figyelembe vesszük e a kisbetű/nagybetű különbségeket?order matters:
Számít-e a megadott válaszok sorrendje. Ha nem számít a sorrend, akkor csak diszkrét értéket lehet megadni válaszlehetőségként.ignore whitespace:
trim:
Vágjuk-e le a bevitel eleji és végi nem nyomtatható (whitespace) karaktereket?max chars:
Maximum Hány karaktert engedünk beírni egy mezőbe?restrict chars:
Milyen karaktereket engedünk/nem engedünk beírni?replace expression:
mode:
A Kiértékelés módja karakter alapú vagy numerikus (később esetleg regex)A pseudo feladatokat egyfajta csoportosító szándékkal hoztuk létre. A felületen látható, nem szerkeszthető -1 pont érték azt jelenti, hogy az adott feladatra nem szerezhető pontszám és nem örökli a kérdéscsoport pontszámát sem. A feladat renderelésénél a feladat kérdése, helper-jei használhatók, de válaszadásnál nem jelenítünk meg semmilyen tartalmi elemet. A teszt objektum üresen jelenik meg és nem foglal helyet. A kiértékelő táblázatban is megjelenik. A pseudo feladat nem jelenik meg a Flash-es kiértékelő táblázatban.