Most, hogy már nagyjából el tudod képzelni, hogy mi az a SCO, nézzük át a legfontosabb jellemzőit:
Az egyes SCO-k függetlenek egymástól: egy SCO-n belüli tartalom nem utal a többi SCO-n belüli tartalomra, elméletileg a SCO-k különböző tananyagcsomagokban is szerepelhetnek, bár ezt a funkciót a Nexius nem támogatja (Blokkokat csak másolni lehet, ha több helyen szeretnénk felhasznáni).
A SCO-k önállóak: az LMS elindítja a SCO-t és onnantól kezdve a SCO felel a működéséért, bele értve a navigációt és az tanulási követelmények, előrehaladás mérését. A SCO-kat a tanuló nyitja meg, de szerkesztőként meg lehet határozni, hogy mekkora legyen egy SCO, illetve milyen legyen a SCO-k egymáshoz való viszonya (pl.: csak akkor végezhető el a kettes lecke, ha a tanuló már teljesítette az elsőt).
1 SCO = 1db pontszám: azaz a SCO-val teljesítettségét a státusz kifejezés mellett egyetlen pontszám jellemezheti, azaz ha több tesztet is szeretnél egy SCO-ba elhelyezni, akkor abból csak az egyik lehet olyan, melynek eredményét az LMS rögzíti.
Teljesítettség és a különféle státuszok SCO szinten rögzülnek: az LMS ezek alapján tudja a teljes tananyag teljesítettségét kiszámolni és statisztikát csinálni
SCO-n belüli mérhetőség: ha egy szerkesztő valamit le szeretne kérdezni az adott tananyagról az LMS-ben, azt csak egy SCO-ra vonatkozólag teheti meg (hiszen bármilyen kimutatás, mérés egysége a SCO). Általában ezeket lehet megnézni:
státusz: nem indította el a tanuló / tanulás folyamatban / tanulás befejezve (ez utóbbi lehet sikeresen, illetve sikertelenül)
hányszor indította el a SCO-t
mennyi időt töltött el benne összesen
pontszám